niedziela, 26 listopada 2017

Tu i teraz Bejbe

Są takie miejsca na ziemi w których czujemy nieziemskie przyciąganie. Czujemy, że tu chcemy zostać, albo wrócić, a na pewno zaznaczyć to miejsce na mapie wspomnień jako niezwykle ważne.
Masz takie miejsce, poznajesz je w trakcie wakacji, wolnych chwil, niespiesznych spacerów brzegiem morza lub skrajem lasu. Czujesz tą magię unoszącą się w powietrzu, widzisz kolorowe iskierki. Przypominasz sobie wszystko co wydarzyło się idąc dobrze znaną Ci drogą. Widzisz siebie, biegnącą w brudnych trampkach na rzepy z kawałkiem kija w dłoni, rzucającą magiczne zaklęcia na wielkie kałuże, a po chwili kładziesz na nich deskę udając, że wzięła się znikąd i przechodzisz na drugą stronę pełną jeszcze większej ilości magii.

Są takie miejsca w których czujesz się jak w domu, albo po prostu w nim jesteś. Bo tu zapominasz o obowiązkach, tutaj znajdujesz ukojenie i ucieczkę od wielkomiejskiego zgiełku. 
My ziemskie istoty mamy tylko jeden problem... i to poważny: nie potrafimy cieszyć się teraźniejszością. Dla tych, którzy nie wiedzą co to znaczy, napiszę jeszcze prościej: tu i teraz Bejbe, liczy się tu i teraz. Snujemy plany i dążymy do ich realizacji - logiczne. Ile może zając Ci planowanie? Siadasz, planujesz, a potem już tylko podążasz za założeniami, ale nie ślepo, bo po drodze jest jeszcze życie, więc nie zapomnij o nim. Balans Kochanie, a nikomu nic się nie stanie (joł, nie czuje, że rymuje).

A teraz idź w to magiczne miejsce, jeśli nie w realu to połóż się w wannie i je sobie wyobraź. Zastanów się, czy przemierzając obrane szlaki o czymś nie zapomniałeś. Może się zagubiłeś, bo nie wiesz jaki był Twój cel - jeśli tak to wracaj, bo skoro nie wiesz do czego dążysz to znaczy, że to nie było dostatecznie ważne. A może po drodze na szczyt wzmacniasz swoją pozycję, budujesz relacje, aby w końcu poczuć się bezpiecznie w "swoim ogródku". Idź dalej, znajdź siebie, pobądźcie chwile sam na sam, Ty i Twoje myśli. Zadbaj o tą relację, co więcej, prawdziwe poczucie bezpieczeństwa to wiara w to że dasz radę.
I wracaj w to miejsce zawsze kiedy przez chwile straciłeś kontakt z rzeczywistością. Rzuć magiczne zaklęcie na przeszkodę i po prostu ją przeskocz. Tutaj wszystko jest możliwe. Rozwiązania same przychodzą, tylko trzeba na prawdę chcieć. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz